Przewiewne ubrania, czyli na jakie materiały stawiać latem

Wysokie temperatury, duszące powietrze, ostre słońce – lato wymaga specjalnie dobranej odzieży, inaczej łatwo się przegrzać czy przesadnie spocić. Najlepsze materiały to takie, które przepuszczają powietrze i pozwalają skórze oddychać. Koniecznie się dowiedz, jakie tkaniny wybierać, aby czuć się jak najbardziej komfortowo w letnie dni.

Bawełna

Bawełna to naturalny materiał, który doskonale przepuszcza powietrze, pochłania wilgoć, jest też miękki i przyjemny w dotyku. Zaletą bawełny jest również jej popularność – niemal w każdym sklepie znajdziesz letnie ubrania, które stworzone zostały z tej tkaniny. Na lato nie warto jednak sięgać po bardzo grubą i sztywną wersję bawełny.

Wiskoza

Wiskoza jest sztucznym materiałem, który świetnie sprawdza się w letnie dni. W dotyku przypomina nieco bawełnę, ubrania z wiskozy posiadają jednak wyraźny efekt „zimna”.  Nosząc wiskozowe ubrania, można mieć wrażenie, że odzież ta nieco chłodzi i w ogóle się nie nagrzewa. Wiskoza to również niezwykle przewiewny materiał. Wadą tego materiału jest tendencja do lekkiego gniecenia się.

Lyocell (Tencel)

Lyocell, inaczej znany jako tencel, to materiał, który łączy w sobie właściwości bawełny i wiskozy. Idealnie nadaje się na gorące dni, chroniąc przed nadmiernym przegrzaniem się ciała. Lyocell nie gniecie się tak, jak ma to miejsce w przypadku wiskozy. Jest bardzo przewiewny, a więc spełni swoją funkcję w ubraniach, które przylegają blisko ciała.

Len

Naturalny, powracający dziś do mody len, to jedna z najlepszych propozycji na lato. Materiał ten pochłania wilgoć w podobnym stopniu, co bawełna. Daje też efekt chłodzenia, dzięki czemu bardzo przyjemnie nosi się go w upalne i duszne dni. Minusem lnu jest jego gniecenie się, często trudne do okiełznania żelazkiem. Nie nadaje się więc na formalne okazje, jednak w innych sytuacjach, doskonale oddaje estetykę letniego luzu.

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *