Tanie wakacje – czy na pewno da się podróżować za grosze?

Tanie loty, oferty last minute, czartery za pół ceny w sezonie czy zniżki od hoteli – wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach podróżować może każdy i to bez względu na zasobność portfela. Jednak niemal każda podróż to spore koszty, nawet jeśli trafisz na tanie bilety lotnicze czy też zakupisz wczasy organizowane po bardzo atrakcyjnej cenie. Oto pułapki i nieprzyjemne niespodzianki, jakie czekają na tych, którzy chcą w sposób niskobudżetowy wybrać się na wakacje.

Tanie loty, a ukryte koszty

Cena biletu lotniczego to jedno. Niemal zawsze zaskoczyć mogą Cię dodatkowe opłaty, zarówno od przewoźnika, jak też bezpośrednio już na lotnisku. Rezerwacja konkretnych miejsc w samolocie, nadanie większego bagażu, pierwszeństwo wejścia do samolotu czy jedzenie i picie na pokładzie – to wszystko przecież kosztuje!

Drogi dojazd z lotniska

Bilet lotniczy za kilkadziesiąt złotych? Sprawdź, czy dojazd z lotniska do wybranej przez Ciebie miejscowości, nie będzie przewyższał ceny biletu! Bardzo często taka sytuacja ma miejsce w krajach skandynawskich, gdzie ogółem jest dosyć drogo. Niekiedy też tańsze bilety zakupisz na lotniska, które są znacznie oddalone od dużych miast czy atrakcji turystycznych. Zawsze musisz się więc liczyć z dodatkowymi kosztami za transfer z lotniska.

Wycieczki i jedzenie na organizowanych wczasach

Nawet jeśli wybierzesz się na wakacje All Inclusive, na pewno zechcesz wybrać się na zwiedzanie czy spróbować lokalnych przysmaków (hotelowa kuchnia nie zawsze oferuje dania, z których słynie odwiedzany kraj). Oczywiście są to dodatkowe koszty, o których często się zapomina!

Tani czarter, drogi nocleg

Bilety na czartery możesz kupić od organizatorów wycieczek, nie korzystając jednocześnie z ich oferty noclegu czy transferu z lotniska. Ceny takich biletów są zwykle atrakcyjne, zwłaszcza tych kupionych dzień czy dwa przed terminem odlotu. Trudniej jednak w sezonie znaleźć atrakcyjną ofertę noclegową. Nie tylko masz niewielki wybór, ale też ceny noclegów są mocno podbite. Tani lot nie zawsze więc oznacza niedrogi nocleg – zwłaszcza w okresie wakacji!

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *